2021 İçin Denize Sıfır En İyi 5 Satın Alma (forbes.com)

5 Şubat 2021KKTC Emlak Haberleri

forbes.jpg

https://www.forbes.com/sites/kathleenpeddicord/2021/02/02/5-best-beachfront-buys-for-2021/?sh=5f748e914aba
Kathleen Peddicord (Forbes.com)
30 yıldan fazla bir süredir yurtdışında yaşamak ve yatırım yapmakla ilgileniyorum.

2021’de deniz kıyısındaki mülklerde dünyanın en iyi satın alımları Kuzey Kıbrıs, Kolombiya, Brezilya, Meksika ve Belize’de yapılacak.

Bunlar, yurtdışında yaşamak veya emekli olmak için dünyanın en iyi lokasyonlarında mülk sahibi olmanın maliyetini detaylandıran yıllık bir endeks olan Live and Invest Overseas’in 2021 Global Property Survey’in bulgularıdır.

Anket, göçmen emekli bir kişinin rahat edeceği ve satın alma olasılığı yüksek olan mahallelerde 70 ila 100 metrekare (yaklaşık 800 ila 1100 fit kare) arasında iki yatak odalı, iki banyolu daire satın almanın maliyetini değerlendiriyor.

Plaja çekilmeyi hayal ediyorsanız, işte 2021’deki en uygun fiyatlı beş seçeneğiniz. Ayrıca, pazarların her biri iyi bir kiralama yatırımı fırsatı sunarak onları yarı zamanlı kişisel kullanım için satın alınabilecek yerler için en iyi seçenekler haline getiriyor ve nakit akışı yaratıyor. başka bir yerde olduğunuzda yerel para biriminde.

# 1: İskele, Kuzey Kıbrıs
İskele, Kuzey Kıbrıs

Avrupa ile Türkiye arasında Akdeniz’de bulunan Kuzey Kıbrıs, çoğu Amerikalının listesinin başında değil, ancak bu eski İngiliz kolonisinin sunabileceği çok şey var. Bu, Akdeniz’in en iyisi, başka bir yerde Med yaşamı yaşamanın maliyetinin çok altında. Kuzey Kıbrıs, kulüpler, kumarhaneler ve lüks oteller de dahil olmak üzere gelişmiş turizm altyapısına sahip, hepsi Fransa veya İtalya’daki benzerlerinden daha uygun fiyatlı, güvenli ve misafirperver bir ülkedir.

Her şeyin düşük maliyetine ek olarak, ana cazibe merkezleri kum ve denizdir. Mevcut döviz kurları üzerinden 75.000 $ ‘a kadar doğrudan plaj erişimine sahip okyanus manzaralı bir apartman dairesine sahip olmak mümkündür (Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul İngiliz sterlini ile işlem görür). Geliştirici finansmanı ile satın almak da mümkündür, bu da önceden düşük sermaye gereksinimleri anlamına gelir.

Doğu kıyısındaki İskele’ye (ee-skeh-leh olarak telaffuz edilir) bakın. Bu bölge, ülkenin en güzel ve en uzun sahil şeridi ve deniz ürünleri spesiyaliteleri ile tanınır.

Kuzey Kıbrıs’ta emeklilik, Avrupa ve Amerika’nın daha tanıdık konfor bölgelerinin dışında bir yaşam anlamına gelecektir. Hayatınızın bu aşamasında, emeklilik bütçenizi size dünyanın en güzel kıyı şeridinden birinde gerçek anlamda lüks bir yaşam standardı satın almak için genişletirken bir maceraya hazırsanız, Kuzey Kıbrıs sizin için zirvede olmalıdır. liste.